20. aprillil 2023 andis Poola Vabariigi suursaadik Eestis Grzegorz Kozłowski Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse juhtivteadur Kristi Viidingule üle Poola Vabariigi Eesti saatkonna auhinna – Maria žaboo.

Auhinna asutas Poola Vabariigi Tallinna Suursaatkond 2018. aastal, kui möödus 100 aastat Eesti iseseisvumisest ja Poola iseseisvuse taastamisest. Žabooga tunnustatakse naisi, kes on pühendunud Eesti ja Poola suhete arendamisele ning tutvustavad Maria Kruszewska-Laidoneri eeskujul Poola kultuuri ja ajaloopärandit Eestis. Poola Vabariigi suursaadiku eesmärgiks on autasustada žabooga 100 väljapaistavat Eesti naist.

Kristi Viidingu fookuses on pikalt olnud Poola-aegse Liivimaa kirjasõna ja õigusajaloo uurimine. Koos kolleegidega on ta andnud välja Liivimaa juhtiva juristist humanisti David Hilcheni kogutud luuletuste köite „Sub velis poeticis. Lateinische Gedichte“ ja tema mahuka ladinakeelse kirjavahetuse aastaist 1577–1610 „Briefe, Recht und Gericht im polnischen Livland am Beispiel von David Hilchen“. Samuti keskendus Poola ajale Eesti- ja Liivimaal Kristi Viidingu juhitud teadusprojekt „Humanismi kõrgaeg Liivimaal: David Hilcheni epistolaarpärand keele-, kirjandus-, õigus- ning haridusajaloo allikana“.

Auhinnažaboo on taastatud Maria ja Johan Laidoneri arhiivifoto järgi ja selle valmistas Poola pitsikuduja ja näitleja Monika Paśnik-Petryczenko. Maria Kruszewska-Laidoner (1888–1978) oli poolatar, kindral Johan Laidoneri abikaasa, Eesti esileedi enne II maailmasõda. Maria riietuse lahutamatuks osaks olid žabood. Okupatsiooniaastatel kandis ta sinist ja musta värvi rõivaste juurde valget žabood, mis andsid kokku Eesti riigilipu värvid.